sobota 15. března 2014

Mandlovo-čokoládový chlebíček


Pocházím z menšího města a můj první ročník férové snídaně jsem s dětmi prožila tam. Těšila jsem se, že bude krásné slunečné počasí - jak jinak v květnu - a s rodinou rozložíme snídani na piknikovou deku v místním parku Michalov. Ale počasí nám nepřálo a celý den pršelo, nicméně i tak jsme posnídali v mateřském centru v jejich herně na rozložených dekách - já, děti, máma, sestra s rodinou a náš 80-tiletý děda. Popovídali jsem si s "cizími" lidmi, kteří na dalším ročníku už budou našimi známými, a vzájemně jsme si ochutnávali přinesené dobroty. Už se těším na letošní nachystané snídaně, jejich ochutnávání a sbírání zajímavých domácích receptů.


čokoládový quinoa dort


Blížící se událost Férové snídaně mi připomněla vynikající čokoládový dort z quinoy a fairtrade kakaa, který jsem pekla na minulý ročník a stal se tak zároveň i narozeninovým dortem pro moji sestru. A tak jsem tento týden dostala chuť upéct něco dobrého, hodně čokoládového. Do jednoduchého čokoládového chlebíčku jsem použila pro zajímavější chuť mandlovou mouku a polila ještě vysokoprocentní čokoládou. Chlebíček chutnal těm, co milují kakao v dezertech a samozřejmě dceři, která je v tomto po mě. Syn se ho ani nedotkl, tak zas příště upeču pro něj nějaký koláč s mákem. Jak to máte u vás? Taky mají vaše děti rozdílné chutě?

Začínám pomalu vymýšlet, co letos na piknik připravým, které potraviny lze koupit fairtrade či lokální, domácí. Určitě by tento chlebíček s použitím fairtrade kakaa byl skvělým dezertem. Ovšem akce se po celé republice koná 10.května, přesně na den sestřiných narozenin. Asi popřemýšlím ještě nad nějaký dortem!


Ingredience:


200 g mandlové mouky
40 g kakaa
120 ml rozpuštěného másla
80 ml oleje (slunečnicový, řepkový, olivový...)
3 vejce
50 g třtinového cukru
2 lžičky prášku do pečivaPostup: 


Troubu předehřejeme na 180stupňů. Formu vymažeme máslem a vysypeme kukuřičnou moukou.

Máslo rozpustíme a smícháme s olejem. V jedné míse promícháme vejce s třtinovým cukrem. 

Do druhé mísy přidáme mandlovou mouku, kakao a prášek do pečiva a promícháme. Následně postupně přidáme vejce s cukrem a máslo s olejem a zase promícháme.

Vytvoříme tekuté těsto, které nalijeme do připravené formy a pečeme 40-50 minut.

Po vychladnutí můžeme ozdobit čokoládou.


Další recepty na blogu z mandlové mouky:2 komentáře:

Lucie zdrava kuchynka řekl(a)...

vypada to skvele...jen otazecka:) kde se da sehnat mandlova mouka? nemam dojem,ze bych na ni nekde narazila

Zdravá máma řekl(a)...

Určitě v prodejně zdravé výživy:-)