neděle 10. srpna 2014

Prázdninová oříšková granolaNejdůležitějším jídlem nejen pro děti je pořádná snídaně. Jednou z variant je zapečené müsli s porcí oříšků a semínek podávané s mlékem či jeho alternativou (sojové, rýžové, ovesné).

Snídani rádi trávíme společně, pokud počasí dovolí, nejlépe venku na terase s ranním sluníčkem. Díky eshopu Bella Rose jsme si prázdninovou oříškovou granolu pěkně naservírovali a vychutnali v nádobí od Green Gate. Tato úžasná dánská značka má nádherný design, který se mi vždy hodně líbil. Proto jsem pro děti vybrala z letní kolekce misku, talířek, hrníček ve dvou barevných kombinací a na uchování granoly nádhernou úložnou dózu.

Recept na granolu je velmi jednoduchý, ovesné vločky nejsou vůbec přeslazené (jak to často bývá u kupovaných müsli) a jsou velmi chutné propečené do křupava. Do granoly můžete přimíchat vše, co zrovna doma máte. Já do ní přidala ještě kromě oříšků také šťavnaté brusinky, hoblinky kokosu a kupované neslazené rýžové pukance. Do této přípravy zapojte i děti, ať si samy zvolí, co si do granoly dají. Určitě jim pak bude více chutnat. Snídejte společně a užijte si i přípravu stolování! Další inspiraci na servírování snídaňové granoly naleznete ZDE.


Ingredience:


500 g ovesných vloček
3 lžíce rozpuštěného másla
3 lžíce javorového sirupu
1 lžička skořice
1/4 lžičky mletého muškátového oříšku
špetka soli

70 g mandlí
40 g vlašských ořechů
40 g kešu ořechů
50 g dýňových semínek

volitelné:
hoblinky kokosu
rýžové pukance
sušené brusinky

Postup:


Troubu předehřejeme na 175 stupňů.

Vločky nasypeme do mísy. Rozpuštěné máslo, javorový sirup, skořici, muškátový oříšek a sůl smícháme dohromady a vločky tím zalijeme. Promícháme a zapracujeme do vloček.

Vločky rozložíme na plech vyložený pečícím papírem a dáme péct na 15-20 minut. Pak promícháme a dál pečeme dozlatova asi dalších 15 minut. Můžeme průběžně promíchat.

Ořechy hrubě nasekáme. Až vločky vychladnou, vmícháme do nich ořechy, dýňová semínka, kokos, rýžové pukance a brusinky. Uchováváme ve vzduchotěsné nádobě.

6 komentářů:

štěpánka petrů řekl(a)...

Ahoj :) Ráda bych tě pozvala k sobě na blog na právě zahájenou giveaway. Budu ráda, když se zúčastníš ! :) Corculum♥

Katka řekl(a)...

mm javorový sirup.. hned si mi vybavily chvíle, kdy jsme si dělali snídani na pánvi aneb lívance s javorákem:) Osobně nejsem zastáncem rohlíkové snídaně, snažím se dětem dělat takovou snídani, aby tam bylo ovoce, zelenina, müsli, zkrátka něco sladkého. A dopoledne něco na sílu - nejlépe uzenina.

obat pembesar penis řekl(a)...

Mé oblíbené jídlo Vimax Original

potenzol řekl(a)...

způsobují zvýšenou chuť k jídlu. vynikající ...

celana hernia řekl(a)...

Její chuť je určitě vynikající

vakum pembesar penis řekl(a)...

jeho velmi pěkný článek